Najnowsze wpisy


maty grzewcze
Blog

Maty grzewcze skuteczne w odladzaniu podjazdów dla samochodów

Zaśnieżona i oblodzona alejka przed garażem lub zasypany białym puchem podjazd w środku zimy mogą być powodem poważnych komplikacji. Zapowiadają spóźnienie do pracy, uniemożliwiają odwiezienie dzieci do szkoły na czas… jednym słowem: warto z nimi walczyć, i to nie tylko ręcznie odśnieżając. Ogrzewanie matą gruntową zagwarantuje czysty i suchy przejazd w zimowych warunkach.

Czytaj dalej ›

ogrzewanie
Blog

Termostaty w urządzeniach grzewczych

Termostaty stosowane są już od wielu lat, a te najprostsze i najpopularniejsze znamy zapewne z pierwszych domowych żelazek. Pojawienie się na rynku tego typu rozwiązań miało charakter innowacyjny. Stanowiło też milowy krok naprzód w stosunku do poprzednich modeli i zasad ich działania.

Czytaj dalej ›

grzejniki kanałowe
Blog

Grzejniki kanałowe – nowy pomysł na ciepły dom

Wąska, podłużna kratownica wzdłuż okna balkonowego z pewnością zastanowiła niejednego laika odwiedzającego bardziej nowoczesnych znajomych. To typowy przykład grzejnika kanałowego - znacznie skuteczniejszego, a mniej problematycznego rozwiązania w systemie grzewczym domu.

Czytaj dalej ›

ogrzewanie domu
Blog

Typy grzejników a sposób wydzielania ciepła

Podstawowym zadaniem każdego grzejnika jest wydalanie ciepła dostarczanego przez system centralnego ogrzewania. Pomimo pełnienia takiej samej roli, poszczególne modele różnią się sposobem oddawania energii termicznej. Może ona być wypromieniowana lub wyemitowana przez konwektor.

Czytaj dalej ›

aluminiowe grzejniki
Blog

Grzejniki aluminiowe, stalowe, żeliwne – zalety i wady

Grzejniki montowane w domach, firmach czy instytucjach wykonywane są z materiałów, które mają różną odporność i przewodnictwo. To one decydują o tym, czy wymiennik ciepła będzie efektywnie ogrzewał dom. Nie wszystkie modele będą też dobrze współpracować z automatycznymi termostatami.

Czytaj dalej ›

pompa ciepła
Blog

Rodzaje pomp ciepła i ich zastosowanie

Pompy ciepła w ostatnim czasie cieszą się sporą popularnością. To efekt poszukiwania przez nas nowych, bardziej ekologicznych i oszczędniejszych źródeł energii. Te nowoczesne urządzenia umożliwiają pozyskiwanie taniej energii termicznej, która jest magazynowana w naturalnym otoczeniu.

Czytaj dalej ›

kable do ogrzewania
Blog

Kable grzejne – zimowe zabezpieczenie rurociągów

Ogrzewanie zwykle kojarzy się z zamkniętymi pomieszczeniami, w których przebywają ludzie. Działa, by stworzyć komfortowe warunki do funkcjonowania, albo odpowiednie środowisko do przechowywania różnych produktów. Systemy grzewcze służą też do innych celów. Jednym z nich jest na przykład eliminowanie zimowego oblodzenia.

Czytaj dalej ›

grzejnik dekoracyjny
Blog

Grzejniki dekoracyjne alternatywą dla tradycyjnych paneli

Problemy z tradycyjnymi grzejnikami Ogrzewanie mieszkania, w którym spędza się wiele godzin dziennie, jest niezwykle ważne. Komfort termiczny gwarantuje dobre samopoczucie, lepszy wypoczynek czy efekty pracy. Istotna jest też możliwość regulowania temperatury – tak, by wpisała się w różne upodobania domowników i dostosowywała do bieżących potrzeb. Wybór odpowiedniej instalacji to połowa sukcesu. Druga połowa to dostosowanie jej elementów do wystroju wnętrza. W nowoczesnych domach do aranżacji przykłada się wiele uwagi, a estetyka każdego detalu jest istotna. Niecałe pół wieku temu grzejniki kojarzyły się z wielkimi i niemożliwymi do zamaskowania żeliwnymi kolosami, które szpeciły wygląd pokoju. Często też były umieszczane w takich miejscach, że pokój stawał się nieustawny, a jego przestrzeń niewykorzystana. Jeszcze gorzej było w kuchniach i w łazienkach, gdzie system montowania kaloryferów pod sufitem uniemożliwiał np. zawieszanie szafek. Było to dużą przeszkodą w małych kuchniach, gdzie każdy centymetr przestrzeni miał znaczenie. Nowoczesne wzornictwo grzejników Współczesne grzejniki mają już tak wiele odmian, wzorów i kolorów, że z powodzeniem mogą stać się dodatkową ozdobą, a nie tylko wymiennikiem ciepła. Niektóre z nich są pięknie zdobione lub przybierają formę konstrukcji z lakierowanych rurek. To formy okrągłe, walcowate albo wygięte w ciekawe kształty. Taki estetyczny grzejnik ustawiony na szafce w pokoju sprawia wrażenie elementu dekoracyjnego. Innym typem grzejników są pionowe panele ścienne, które integrują się z powierzchnią lub dyskretnie wkomponowują w otoczenie. Przykładem są ciekawe i bardzo nowoczesne grzejniki Vasco Niva, wyglądem przypominające dekoracyjną ściankę lub drzwi z chromowanym uchwytem. Ten ostatni dodatkowo zwiększa jeszcze funkcjonalność urządzenia, bowiem może być wykorzystywany w charakterze wieszaka na ręczniki. Wyjątkowo efektowne są też modele drabinkowe do łazienek.

Czytaj dalej ›