Grzejniki dekoracyjne alternatywą dla tradycyjnych paneli

Problemy z tradycyjnymi grzejnikami Ogrzewanie mieszkania, w którym spędza się wiele godzin dziennie, jest niezwykle ważne. Komfort termiczny gwarantuje dobre samopoczucie, lepszy wypoczynek czy efekty pracy. Istotna jest też możliwość regulowania temperatury – tak, by wpisała się w różne upodobania domowników i dostosowywała do bieżących potrzeb. Wybór odpowiedniej instalacji to połowa sukcesu. Druga połowa to dostosowanie jej elementów do wystroju wnętrza. W nowoczesnych domach do aranżacji przykłada się wiele uwagi, a estetyka każdego detalu jest istotna. Niecałe pół wieku temu grzejniki kojarzyły się z wielkimi i niemożliwymi do zamaskowania żeliwnymi kolosami, które szpeciły wygląd pokoju. Często też były umieszczane w takich miejscach, że pokój stawał się nieustawny, a jego przestrzeń niewykorzystana. Jeszcze gorzej było w kuchniach i w łazienkach, gdzie system montowania kaloryferów pod sufitem uniemożliwiał np. zawieszanie szafek. Było to dużą przeszkodą w małych kuchniach, gdzie każdy centymetr przestrzeni miał znaczenie. Nowoczesne wzornictwo grzejników Współczesne grzejniki mają już tak wiele odmian, wzorów i kolorów, że z powodzeniem mogą stać się dodatkową ozdobą, a nie tylko wymiennikiem ciepła. Niektóre z nich są pięknie zdobione lub przybierają formę konstrukcji z lakierowanych rurek. To formy okrągłe, walcowate albo wygięte w ciekawe kształty. Taki estetyczny grzejnik ustawiony na szafce w pokoju sprawia wrażenie elementu dekoracyjnego. Innym typem grzejników są pionowe panele ścienne, które integrują się z powierzchnią lub dyskretnie wkomponowują w otoczenie. Przykładem są ciekawe i bardzo nowoczesne grzejniki Vasco Niva, wyglądem przypominające dekoracyjną ściankę lub drzwi z chromowanym uchwytem. Ten ostatni dodatkowo zwiększa jeszcze funkcjonalność urządzenia, bowiem może być wykorzystywany w charakterze wieszaka na ręczniki. Wyjątkowo efektowne są też modele drabinkowe do łazienek.

Kategoria: Blog

grzejnik dekoracyjny

Problemy z tradycyjnymi grzejnikami

Ogrzewanie mieszkania, w którym spędza się wiele godzin dziennie, jest niezwykle ważne. Komfort termiczny gwarantuje dobre samopoczucie, lepszy wypoczynek czy efekty pracy. Istotna jest też możliwość regulowania temperatury – tak, by wpisała się w różne upodobania domowników i dostosowywała do bieżących potrzeb.

Wybór odpowiedniej instalacji to połowa sukcesu. Druga połowa to dostosowanie jej elementów do wystroju wnętrza. W nowoczesnych domach do aranżacji przykłada się wiele uwagi, a estetyka każdego detalu jest istotna. Niecałe pół wieku temu grzejniki kojarzyły się z wielkimi i niemożliwymi do zamaskowania żeliwnymi kolosami, które szpeciły wygląd pokoju. Często też były umieszczane w takich miejscach, że pokój stawał się nieustawny, a jego przestrzeń niewykorzystana. Jeszcze gorzej było w kuchniach i w łazienkach, gdzie system montowania kaloryferów pod sufitem uniemożliwiał np. zawieszanie szafek. Było to dużą przeszkodą w małych kuchniach, gdzie każdy centymetr przestrzeni miał znaczenie.

Nowoczesne wzornictwo grzejników

Współczesne grzejniki mają już tak wiele odmian, wzorów i kolorów, że z powodzeniem mogą stać się dodatkową ozdobą, a nie tylko wymiennikiem ciepła. Niektóre z nich są pięknie zdobione lub przybierają formę konstrukcji z lakierowanych rurek. To formy okrągłe, walcowate albo wygięte w ciekawe kształty. Taki estetyczny grzejnik ustawiony na szafce w pokoju sprawia wrażenie elementu dekoracyjnego.

Innym typem grzejników są pionowe panele ścienne, które integrują się z powierzchnią lub dyskretnie wkomponowują w otoczenie. Przykładem są ciekawe i bardzo nowoczesne grzejniki Vasco Niva, wyglądem przypominające dekoracyjną ściankę lub drzwi z chromowanym uchwytem. Ten ostatni dodatkowo zwiększa jeszcze funkcjonalność urządzenia, bowiem może być wykorzystywany w charakterze wieszaka na ręczniki. Wyjątkowo efektowne są też modele drabinkowe do łazienek.